Maturita je za dveřmi...

20. května 2007 v 22:10 | ObiSkyWalker |  Ostatní
Chvíle, které jsem se dlouho obával, se již nezadržitelně blíží. Zítra dopoledne mě čeká tzn. "zkouška dospělosti", neboli maturitní zkouška. Co jsem si zopakoval, to částečně umím, co ne, to už budu teď jen velmi těžko dohánět. Že bych měl strach se říci nedá, ale asi bych se měl bát, protože to, co umím, je v některých případech velmi nedostačující.
Když to vezmu pohledem nazpět, tak se dá říci, že opravdu pořádně učit jsem se začal až posledních 11 dní před maturitou. Před tím jsem se učil jen občasně a to pouze pokud mi hrozila nějaká špatná známka. Samozřejmě že se mi v hlavě za tu dobu něco uchytilo, ale nebylo toho moc. Navíc v tom mám teď docela zmatek.
Za svatý týden a pár dnů volna jsem si stihl zběžně zopakovat kompletní učivo strojírenské technologie, propočítat desítky (ne-li stovky) příkladů do matematiky (bohužel asi jen z 1/3 celkové látky, samozřejmě že učivo jsem si zopakoval [až na goniometrické funkce]), naprogramovat pár aplikací a osvěžit si látku (i neprobíranou) z programového vybavení a nakonec si v rychlosti projít jen malou část učiva literatury.
Ač to může vypadat, že toho umím hodně, není tomu tak (nebo to alespoň já tak nevnímám). I když jsem si velkou část zopakoval, myslím, že budu mít velké problémy s tím, abych si na to vzpomněl. Největší problém zřejmě bude v literatuře, protože tu jsem si začal pořádně opakovat až dnes (ano, čtete dobře, dnes [večer]). Doufám, že si vytáhnu některé téma, které budu vědět, jinak to bude velmi špatné. Teď už můžu jen litovat toho, že jsem se na to nepodíval dříve.
Nebudu se už tady více rozebírat to, co mi šlo nebo nešlo, protože teď už je to stejně jedno. Jak to zítra dopadne (dopadlo) se dozvíte snad už zítra.
P.S.: Před více jak 2 měsíci jsem si začal psát tzn. deník maturanta, který popisuje moji denní přípravu na maturitu. Pokud o něj budete mít zájem, rád ho zde vystavím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | 7. července 2007 v 16:00

Dobrý den,

měla bých zájem o Váš "Deník maturanta".

Zdraví

Jana

2 ObiSkyWalker ObiSkyWalker | 8. července 2007 v 0:46

Skvělé, už jsem ani nečekal, že se někdo ozve :-)

Můj deník si můžete přečíst tady http://www.obiskywalker.org/download/ostatni/denik-maturanta.html

3 ObiSkyWalker ObiSkyWalker | E-mail | 25. dubna 2008 v 12:25

Komentáře jsou uzavřeny. Pokud budete mít potřebu mi ke článku něco sdělit, napište mi prosím na e-mail.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama