Hardware

Počítač patří pod stůl aneb vliv umístění PC na jeho teplotu

4. prosince 2006 v 22:10 | ObiSkyWalker
Jistě všichni víme, že teplý vzduch stoupá vzhůru, ovšem asi málokdo si uvědomí, že to může mít vliv i na teplotu PC.

Jak jsem na to přišel?

Donedávna jsem měl svůj počítač na stole vedle monitoru a dnes mě napadlo, že bych ho mohl zkusit přemístit pod stůl, už jen kvůli menšímu hluku a většímu prostoru na stole. Ihned jsem se pustil do stěhování a po několika minutách bylo hotovo. Po zapnutí a následnému dvouhodinovému přiměřenému zatížení byla k mému překvapení teplota procesoru o 5°C nižší než bývala předtím. Z toho plyne, že PC je lepší dávat pokud možno co nejvíce k zemi, kde je teplota vzduchu vždy o něco chladnější než v hornějších vrstvách.

Závěr

Změna pozice mého PC (posunul jsem ho asi o 1 metr dolů) měla kladný vliv nejen na jeho teplotu a menší hlučnost, ale i na stůl, na kterém je nyní více prostoru. Stejně tak mi připadá i prostředí u PC lepší, volnější a vzhlednější.

Nový zdroj - CA ATX 350W

31. července 2006 v 11:00 | ObiSkyWalker
Před týdnem mi kvůli nepředpokládanému výpadku elektrického proudu vypověděl službu můj skoro 3 roky starý zdroj. Posledních pár měsíců už jsem počítal s tím, že dlouho nevydrží. Nadešel čas pořídit si nový. Zašel jsem do osvědčené počítačové prodejny kde mi po zažádání o 300W nabídli 350W (CA ATX 350W P4 12 cm fan, super silent). Bez dlouhého rozmýšlení jsem ho vzal za 619 Kč (na internetu jsem ho později našel v internetovém obchodě té samé společnosti asi o stokorunu levnější). Po návratu domů jsem se pustil do instalace. Protože hardwaru moc nerozumím trochu jsem se obával, abych něco nezapojil špatně. Vše se naštěstí podařilo hned napoprvé a zdroj skvěle běží v mém PC. Doufám, že vydrží alespoň tolik co předchozí.
Nakonec bych se Vás chtěl zeptat co máte za typ zdroje, jestli už jste také museli měnit zdroj u PC a jak dlouho Vám ten předchozí vydržel. Předem děkuji za všechny ohlasy.
CA Zdroj ATX 350W P4 12 cm fan, super silent

Nová myš - Genius NetScroll+ Traveler

7. března 2006 v 19:19 | ObiSkyWalker
Není tak dlouho co jsem měnil u svého PC klávesnici. Nyní došla řada na myš. Podle svých zkušeností mohu říci, že myš musím měnit daleko častěji než klávesnici. To protože má dvě hlavní tlačítka, které se aktivně využívají k ovládání skoro veškerého softwaru.
Dnes jsem si zakoupil myš Genius NetScroll+ Traveler, která dobře vypadá, je kvalitní (jak předpokládám u všech výrobků Genius) a její cena spadá do nižší kategorie. Má tři tlačítka včetně kolečka uprostřed, její povrch je mírně zdrsněný pro lepší držení. Její černá bava se dokonale hodí k mé klávesnici. Prozatím jsem s ní spokojený.
Genius NetScroll+ Traveler

Nová klávesnice - Genius Slimstar 100

3. března 2006 v 13:11 | ObiSkyWalker
Po dvou letech jsem se rozhodl zakoupit novou klávesnici. Protože vzhled produktů se kterými pracujeme hraje velkou roli, vybíral jsem především podle vzhledu a kvality. Rozložení kláves jsem chtěl stejné, jako jsem měl u předchozí klávesnice a na které jsem byl zvyklý. Přes dlouhé vybírání a rozhodování jsem se dostal ke klávesnici Genius Slimstar 100, která plně splňovala moje požadavky - nízký zdvih a klasické rozložení kláves, černobílé provedení a líbivý vzhled.
Objednal jsem ji a díky ochotnému personálu společnosti Obchod.cz jsem ji měl doma již druhý den. Hned jsem ji vyzkoušel a jsem naprosto spokojený. Doufám, že mi alespoň na další dva roky vydrží :).
 
 

Reklama