Software

Opouštím ICQ

18. června 2008 v 0:00 | ondrg
Je mi líto… bohužel jsem byl nakonec nucen udělat něco co jsem měl původně v plánu ale nikdy předtím jsem se k tomu nedostal. Díky Kopete které mi po smazání ICQ účtu spolehlivě smazalo i všechny kontakty jsem se rozhodl, že pro jednou a snad už nadobro opustím svůj ICQ účet s identifikačním číslem 208426138. Zde mě proto již nehledejte, jelikož mě tam ani nenajdete.
Bylo více věcí co mi vadily na ICQ, např. byly nemalé problémy s kódováním, používáním alternativních klientů (i když by se to podle licence nemělo), občasnými výpadky… a Kopete tomu nasadilo korunu. Odešel bych již dříve, ovšem bylo (a stále je) dost lidí kvůli kterým by mělo cenu tento protokol používat (tímto se jim omlouvám že to již nebude možné).
Jako náhradu za ICQ používám již delší dobu Jabber (XMPP protokol) a jsem identifikován pod JID ondrg@linjab.org. Na tomto účtu Vám budu k dispozici namísto předchozího ICQ účtu.
Pokud si přejete mě kontaktovat a nemáte Jabber účet, můžete mi buď napsat na e-mail (ondra.gersl@seznam.cz) či si založit svůj vlastní účet.

Spyware Terminator - český likvidátor spyware

23. května 2006 v 21:30 | ObiSkyWalker
Před nedávnou dobou byl do sítě internetu vpuštěn program Spyware Terminator (dále jen ST), který se překvapivě vyvíjí v Brně, ačkoliv nepatří české společnosti. ST je freeware, který dokáže vyslídit a zlikvidovat spyware nacházející se na Vašem PC. Obsahuje také "rezidentní štít", který Vás neustále chrání od útoků z internetu. Třešničkou na dortu je jeho graficky kvalitní a přehledný vzhled. Více o něm a jeho funkcích se dozvíte na Spyware.cz.
Pravděpodobně Vás zajímá, proč jsem se o tomto programu zmínil. S viry, červy, spyware, adware a podobnou havětí jsem se již několikrát setkal, a to nejen na svém PC. Z této zkušenosti jsem si vzal dostatečné poučení a na svůj počítač nainstaloval některé z dostupných ochranných prostředků, mezi kterými žádný likvidátor spyware nebyl (žádný z těch, které jsem našel, se mi nezamlouval). Když jsem se dozvěděl ST, který je vyvíjený v česku a navíc v češtině (k produktům v českém jazyce mám větší důvěru), rozhodl jsem se ho vyzkoušet. Protože se mi velmi zamlouvá, doporučuji ho k ozkoušení a používání i Vám.
 
 

Reklama