Zajímavosti

Jak často kontrolujete e-mail?

26. září 2006 v 15:00 | ObiSkyWalker
Po nějaké době jsem se rozhodl napsat alespoň krátký příspěvek, kterým je anketa s otázkou "Jak často kontrolujete e-mail?". Možné odpovědi najdete u komentářů. V případě, že mezi možnostmi nenaleznete tu svou, můžete ji napsat do komentářů.
Těším se a děkuji za Vaše hlasy :-).

Zajímavosti minulého týdne

19. března 2006 v 22:15 | ObiSkyWalker
Každý poslední den v týdnu bych Vám chtěl přinášet seznam zajímavých článků, návodů a jiných spisů, které mě za posledních 7 dní zaujaly.

Je dobré prokládat text obrázky?

16. března 2006 v 19:15 | ObiSkyWalker
Čteme-li nějakou knihu, její text většinou nebývá silně prokládán obrázky, pokud se nejedná o obrázkovou knížku nebo encyklopedii. U textů zveřejněných na internetových stránkách je tomu trochu jinak.
Jestliže pomineme grafický layout (rozvržení) stránky, zůstane nám povětšinou čistý text podkládaný a znějící různými barvami. Někdy se setkáváme (někdy i velmi často) s textem proloženým obrázky. Jedná se především o různé návody, vysvětlení či objasnění různé problematiky. Může také jít o obrázky, které stránku pouze zpestřují a na webu nemají žádnou další úlohu.
Na mě působí text, který je zřídka prokládán obrázky, velmi kladně. Mohu tak po pár odstavcích textu nechat alespoň chvilku odpočinout svoje oči na obrázku (pokud se jedná o obrázek nedráždící oči).
Obrázek z přírody působí příjemně na oči

Studium na internetu

15. března 2006 v 13:00 | ObiSkyWalker
Celosvětová síť internet obsahuje obrovské množství informací, které jeho uživatelé mají stále k dispozici. Přes internet můžeme dělat spoustu věcí, např. komunikovat s ostatními, bavit se a studovat, z těch odbornějších třeba vyřizovat obchodní záležitosti či spravovat obsah na vzdáleném serveru. Zkrátka vlastník připojení k internetu má otevřenou bránu do (skoro) celého světa.
Co se mě týče, používám internet především pro studium oborů, které mě zajímají, komunikaci a také někdy pro zábavu. Zrovna dnes jsem se pustil do studování dalšího obsahu týkajícího se webdesignu (tvorby webu). Většinou to probíhá tak, že se z jedné stránky dostanu na desítky ostatních a snažím se jejich veškerý zajímavý zapamatovat. Ne vždy se to povede, avšak alespoň střípky z těch všech dat ve mně vždy zůstanou.
Abych tento článek trochu zpestřil, vyfotil jsem obrázek toho, jak to vypadá v mém prohlížeči, když zrovna studuji. Obrázek znázorňuje lištu s panely jednotlivých stránek.
Panely oken jednotlivých stránek, v pozadí část webu Interval.cz

Zvýšení návštěvnosti webu

11. března 2006 v 21:15 | ObiSkyWalker
Včera jsem publikoval článek o výhodách a nevýhodách vysoké návštěvnosti. Dnes bych Vám chtěl dát pár tipů, jak si návštěvnost na svých stránkách zvýšit.
Po dokončení webu a jeho uveřejnění na internetu zbývá zajistit poslední a nejdůležitější složku, a tou jsou návštěvníci. Nemůžete čekat, že po umístění do celosvětové sítě se návštěvníci jen pohrnou. Pokud adresu Vašeho webu někomu nesdělíte, budete na svých stránkách jediným návštěvníkem. Dát vědět o svém webu můžete hned několika způsoby:
  • říci o něm svým blízkým
  • zaregistrovat web do katalogů
  • aktivně se podílet na údržbě prezentování webu
První dvě položky je jednoduché uskutečnit (roznesete zprávu o svých stránkách a pohrajete si s katalogy na internetu), ovšem poslední už jednoduché není. Aktivní činnost na webu zahrnuje více než pouze aktualizace a údržbu. Patří do ní také např. prezentování webu na jiných stránkách tím způsobem, že napíšete komentář, vzkaz, připomínku, ke které (pokud to bude možné) připojíte odkaz na Vaše stránky. Tím se na stránkách "podepíšete" a můžete si být jisti, že alespoň autor stránek Váš web navštíví. Pokud se mu Váš web bude líbit a bude mít zájem ho znovu navštěvovat, můžete si pogratulovat, protože jste získali jste nového návštěvníka. Další a daleko lepší způsob aktivního prezentování je trvalá výměna odkazu s jiným webem. To je prospěšné z hlediska návštěvníků i vyhledávačů.
Toto všechno samozřejmě závisí na vzhledu, kvalitě a zaměření vašich stránek. Jestliže budete mít stránky zaměřené např. na počítačové hry a přijde Vám tam herní odpůrce, zřejmě ho nedonutíte aby se na stránky vrátil.
A ještě poslední věc. Neradil bych Vám zkoušet získávat návštěvníky násilným způsobem - např. vyskakovacími okny. Tím návštěvníky spíše odradíte než získáte.
Zcela jistě je ještě více forem prezentování webu o který zatím nevím a proto jsem je sem nenapsal. Jestli ještě nějaké znáte, můžete je napsat do komentářů k tomuto článku.

Weblog - výhody a nevýhody vysoké návštěvnosti

10. března 2006 v 19:15 | ObiSkyWalker
Založit si svůj weblog je v dnešní době velmi jednoduché. Daleko obtížnější úkol nastává ve chvíli, kdy se o něj máme starat, aby návštěvníci byli spokojeni (ještě lépe nadšeni) a neodcházeli znechuceni. I to má něco společného s hlavním tématem dnešního článku, kterým je vysoká návštěvnost.
Zřejmě každý kdo má svůj weblog je rád, když ho lidé navštěvují a zanechávají názory v komentářích. I já nejsem výjimkou. Jedno přísloví však říká, že všeho moc škodí a platí to i o vysoké návštěvnosti. Samozřejmě že je výborné mít velké množství návštěvníků z hlediska např. množství názorů nebo reklamy - to jsou ty kladné vlastnosti. Jenže se mezi nimi najdou i tací, kteří dokáží v komentářích udělat hotovou katastrofu. Také se blog může stát obětí hackera, kterému úspěch bloggera nedá spát. Zkrátka čím více návštěvníků bude chodit na Váš blog, tím větší práci budete muset věnovat správě weblogu.
Co se mě týče, já jsem spokojen s menším počtem lidí, kteří po sobě zanechají alespoň zmínku v komentáři.

"Záplava spamu"

13. ledna 2006 v 11:56 | ObiSkyWalker
Dnes jsem náhodně brouzdajíc po různých stránkách s weblogy narazil na web http://www.orisek.net/ . Chvíli jsem si ho prohlížel a nestačím se divit, kolik u dvou posledních článků vidím komentářů. Žádné tak vysoké číslo jsem ještě nikdy nikde na žádném weblogu neviděl. Jen co jsem si nechal komentáře zobrazit, bylo mi vše jasné. Z 619 příspěvků bylo asi 98-99% spamu. Nechtěl bych být v kůži správce stránek, který by tuto špínu měl smazat.
Nyní máme alespoň o důvod víc, proč si na weblog přidat protispamovou ochranu. Zbytečné to určitě nebude :-)
 
 

Reklama